EPPO: Noziedzniekiem ir jāsauc pie atbildības pašiem sevi!

Esmu uzrakstījis vairākus rakstus EU Bubble par Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas (ERAB) un Latvijas valdības krāpšanas kampaņu. Viņi organizēja divas viltus (slepeni atceļamas), ar Kremli saistītu, banku privatizācijas, lai pasargātu krāpniekus un naudas atmazgātājus no kriminālvajāšanas, vienlaikus radot Amerikas, Lielbritānijas un Eiropas
nodokļu maksātājiem miljardiem eiro lielus zaudējumus.


Skaidri pierādījumi par šo milzīgo krāpšanu ir atklāti pieejami, jo 2010. gadā tika nopludināts Nomura ziņojums Latvijas valdībai. Šos pierādījumus vēlāk nostiprināja (1) Nīderlandes parlamenta izmeklēšana 2014. gadā, (2) Eurostat 2014. gada vēstule, (3) Latvijas Vienotības paziņojums 2014. gadā, atzīstot savu vainu, un (4) Eurostat ziņojums 2018. gadā, kas apstiprināja, ka krāpšana joprojām turpinās. Savādi, ka šo informāciju ir ignorējuši galvenie plašsaziņas līdzekļi, revidenti, reitingu aģentūras, regulatori un prokurori daudzās ietekmētajās valstīs.

2021. gadā tika izveidota jauna iestāde. Eiropas Prokuratūras (EPPO) izveidošanas mērķis bija palīdzēt paplašināt likuma varu Eiropā. Konkrēti, pastāv problēma, ka korumpēti prokurori dalībvalstīs bieži atsakās no valsts augstāko amatpersonu saukšanas pie atbildības savās valstīs. EPPO šādās situācijās teorētiski varētu palīdzēt.

2021. gada 6. augustā es iesniedzu materiālus EPPO, skaidrojot ERAB un Latvijas krāpšanu. Materiālos bija virkne tiešsaistes jautājumu ar laukiem, kuros ierakstīt atbildes, bet es nevaru tos šeit pievienot.


Pēc šo materiālu iesniegšanas es nosūtīju ierakstītas vēstules ERAB valdei, kas lielākoties ir to 69 valstu finanšu ministri, kuras veikušas ieguldījumus ERAB. Šajās vēstulēs bija izskaidrota tā pati krāpšana, par kuru es sūdzējos EPPO, jo es vēlos, lai par notiekošo uzzinātu pēc iespējas vairāk cilvēku. Kā piemērs ir mana vēstule Vācijai:

ERAB vēstule (angļu valodā) ar pielikumiem

ERAB vēstule (latviešu valodā) (Vēstules pielikumus skatīt pie vēstules angļu valodā.)

EPPO 2021. gada 7. oktobrī atsūtīja atbildi, ka viņi nav “pilnvaroti” izmeklēt šo krāpšanu. Ņemiet vērā, ka šis ir viens no lielākajiem krāpniecības gadījumiem Eiropas vēsturē un tas apdraud ne tikai Eiropas ekonomiku, bet arī Eiropas drošību. Šo krāpšanu var pierādīt dažu minūšu laikā, un tam nav nepieciešama plaša izmeklēšana. Atbilde rakstīta latviešu valodā
un tajā teikts, ka Latvijas amatpersonām jāizmeklē un jāsauc pie atbildības pašām sevi:


Tādējādi mēs redzam, ka Eiropas Savienība ir izveidojusi vēl vienu nelietderīgu iestādi, palielinot birokrātijas apjomu, nepievienojot nekādu noderīgu pakalpojumu. ERAB krāpšanas sistēma reiz uzsprāgs, un tad mēs varēsim atcerēties, ka EPPO bija iespēja apturēt krāpšanu agrāk, lai gan tieši tāpat kā daudzas citas iestādes iepriekš, to neizdarīja.

Džons Kristmas (John Christmas), ziņotājs un grāmatas ‘KGB Banker’ (Sunbury Press, 2021) līdzautors

EPPO: Criminals must prosecute themselves! – The EU Bubble

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

How information circulates in the EU bubbleLearn More